נעים
להכיר!

לאה כהן ארזי ציירת ואמנית ותיקה בעלת ניסיון של כ- 30 שנה בציור וכ- 8 שנים באומנות כתבי יד. מלמדת יודאיקה במרכז ההשתלמויות בבני ברק, ומעבירה קורסים מגוונים בציור לכל הגילאים.

לאה למדה אצל אמנים ידועי שם והיא מממשת את כישרונותיה הנדירים בהתנסות במגוון מרקמים, צבעים וסגנונות. 

ציוריה מתאפיינים ברוח היהודית הנושבת מהם. לאה מעטרת כתבי יד, פסוקים ואמרות חז”ל הכתובים בעלי זהב 24 קראט, על קלף או על קנווס.
באמצעות האומנות לאה מביאה את היכולת להתחבר לטקסטים יהודיים ולהתרגש מהם.

ביצירותיה לאה משלבת בכישרון בין החדש לישן, בין העתיק למודרני והעכשווי. בין הקלף המסמל את האמנות העתיקה והשורשית לבין צבעי השמן על הבד המביאים איתם רוח רעננה ומקורית.

יצירותיה נמכרות בגלריות ולפי הזמנה בארץ ובעולם.

האומנות המוצגת לפניכם הינה אומנות ייחודית עם עלי זהב 24 קאראט. הזהב משולב בטקסטים ובאורנמנטים השונים מתוך מחשבה יצירתית הבאה לייקר את הטקסט היהודי ולהעמידו במקומו המכובד.

היצירות שנעשו על הקלף משקפות אותנטיות ומחברות את הצופה בהן אל השורשיות הטהורה. הקלף מסמל עבור רבים את המסורת ואת המקוריות ומאידך ביצירות ניתן לראות את השילוב המנצח בין העתיק, בעל הניחוח המסתורי משהו, לבין החדש והמודרני. יצירות אלו משלבות בחכמה בין השניים וכל אחד מוצא בהן את טעמו.

יצירות אחרות הינן על קנבס. ציורי שמן על בד כאשר הטקסט מובא בשכבות תלת מימדיות מצופות בעלי זהב 24 קאראט. הכנת הטקסט בעלי זהב הינה טכניקה הדורשת מיומנות מיוחדת ומדויקת. לאה כהן ארזי מתמחה בשילוב עלי זהב באומנות והמשולש 'טקסט- שמן על בד- זהב' הוא קונספט ייחודי שלה.

תפריט נגישות